Őket egy post-ba írom. Ez lesz talán a legnehezebb feladat. Nem a munka bonyolultsága miatt, hanem az ár miatt. Mindig a gépészet a legdrágább, ez alapelv, s később igazolta is magát.
A lényeg: ők is jól tudják, hogy mit kell csináljanak. Az érdekli őket, Te mit szeretnél. Pl.: olyan olcsó megoldás van padlófűtésre, hogy eszembe se jutott volna. Lehet, hogy hülye vagyok, de a visszatérő langyos víz "megtekerése" a padlozatban, nekem nem volt egyértelmű. Nem lesz nagy durranás, de kicsit langyos lesz, ami növeli a hőérzetet, és ez jó.
Egyébként ez mindkettőnél felmerült ötletnek, meg is fogjuk csinálni.
A gépészetre is egy csomó szabályozás vonatkozik, amit be kell tartani, ezeket ők jól tudják, az átlag emberek meg reménykednek, hogy nem nekik kell kitalálni. Pl.: még jó, hogy nem vettem meg jó áron egy kombi cirkót, mert azt nem használhattam volna, tehát buktam volna rajta, még akkor is, ha találok olyan jóhiszeműt, aki megveszi. Vagy szerencse, hogy nem béleltettem kéményt... Nekünk ezek valós tervek voltak. Az építőipar árai mennek fel mindig (mint minden más), így "amit ma megvehetsz, ne halaszd holnapra" elv szerint igyekeztünk előre gondolkodni.
A lényeg röviden: új engedélyen már csak turbós cirkó szerepelhet, ehhez külön kell saját kémény, ami még olcsóbb is, mint a hagyományos béleltetés. A kondenzációs cirkó az ára, s a kis alapterület miatt kiesett. A pletykákkal ellentétben, 65-70 m2-en soha nem fogja behozni az árát (ha azt a 200-300 ezer forintot inkább fialtatjuk).
Lényeg: megnézték, ők sokat rajzoltak, számoltak, s elváltunk.